Bizi Takip Edin

NEDEN POLLYWATER?


İçme sularımız, ev atıkları, endüstriyel ve zirai atıklara bağlı olarak gittikçe daha kirli bir hal almaktadır. Geleneksel nehir akış sistemi yakınlarında bulunan şehir ve köy sayısının artışına bağlı olarak, ev atıkları(insan atıkları, atık su, kimyasal temizleme ürünleri) sıklıkla doğal su kaynaklarına boşaltılmaktadır. Endüstriyel atıklara ek olarak hayvan dışkıları ve yem artıkları, kimyasal gübreler, nitratlar, bitki ilaçları ve böcek ilaçları gibi tarımsal artıklar da doğal su kaynakları içinde daha fazla görünmektedir. Barajlar da suyu filtreler ve dezenfekte etmek için kimyasal ürünler eklerler(örneğin klor); bu şekilde tifüs, difteri vb. gibi salgın hastalıkları önlerler.

Bu sebeple evimize ulaşan su aşırı derecede sodyum, kalsiyum ve diğer minerallere ek olarak trihalometanlar gibi kimyasal ürünlerin ve klorlamanın izlerini taşır ve bunlar sağlığımız için bir tehdittir. Damacana ambalajlı su tüketiminin oluşturduğu riskler sadece dolumdan kaynaklı bakteriyel risklerden oluşmamaktadır. Amerikalı bir bilim heyetinin 2008-2009 yılları arasında’’ Çevresel Kanser Riski ve Şimdi Ne Yapabiliriz?’’ isimli çalışma sonucun da; 19 litrelik damacanaların hammaddesinin kansere neden olduğudur. BPA denilen bu kimyasalın 130 bilimsel çalışma sonucunda kadınlarda meme kanserine, erkeklerde prostat kanserine neden olduğu kanıtlanmış olması ne kadar büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğumuzu belgelemektedir. Bilim heyeti suyumuzu ısrarla arıtarak içmemizi tavsiye etmektedirler.

Bakınız: PCP_Report_08-09_508.pdf

 
REVERSE OSMOSİS SYSTEM

Reverse Osmosis sistemi, içme suyu arıtımında dünyada kullanılan en gelişmiş ve en son teknolojidir. Bu teknik bitki köklerinin topraktan su alması gibi metabolik faaliyetlerin temelini oluşturan osmoz olayından faydalanılarak geliştirilmiştir. Osmoz kısaca, yarı geçirgen bir zarla ayrılmış az yoğun ortamdan çok yoğun ortama su geçiş olayıdır. Reverse Osmosis (Ters osmoz) ; yarı geçirgen bir zarla ayrılmış çok yoğun ortamdan az yoğun ortama su geçiş olayıdır.

Ters osmoz olayında suda erimiş maddelerin iki özelliğinden faydalınır. Elektrik yükü ve molekül çapları. Su moleküllerinin elektrik yükü nötr ve çapları 8 angströnden küçük olduğundan zardan geçerler. Diğer bütün faktörlerin elektrik yükü ve molekül çapları 8 angströnden büyük oldukları için zardan geçemezler. Membran gözenekleri 8-10 angströn arasındadır. 1 angströn mm'nin 10 milyonda biri kadardır. Bundan anlaşıldığı üzere Reverse Osmosis sisteminin kalbini membran oluşturmaktadır. Ters osmos yöntemiyle suyun arıtılması uzmanlar tarafından en güvenilir arıtma yöntemi olarak ifade edilmektedir.

Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU 'Yaşasın Hayat" isimli kitabının 47. sayfasında; "Evlere monte ettireceğiniz Reverse Osmosis su arıtma sistemiyle şehir suyunu arıtarak elde edeceğiniz suyu güvenle içebilirsiniz. " Yine aynı kitap sayfa 197 de; "Ters Ozmos (Reverse Osmosis) yöntemiyle filtre edilmiş su arıtma yöntemi en güvenilir olanıdır..."

POLLYWATER arıtma sistemi;

  • Bakterileri
  • Virüsleri
  • Yağları
  • Renkleri
  • Sudaki kireci
  • Böcek zehirlerini
  • Moleküler ve iyonik seviyedeki tüm yabancı maddelerin geçişini engeller.
  • Geçebilen su kaynak suyu kalitesinde sudur.

Vücut fonksiyonları için en sağlıklı içme suyunu üretir. Her an elinizin altında doğal kaynak suyu kalitesinde su sağlar. Yemeklerde ve içeceklerde kullanıldığında doğal tatları bozulmaz. Hipertansiyon ve kalp hastaları için oldukça faydalıdır. Bütçenize büyük ölçüde katkı sağlar.

nsf
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry|wholesale jerseys