Bizi Takip Edin

SIKÇA SORULAN SORULAR


Ürün çok yer kaplıyor mu?

Pollywater açık ve kapalı kasa su arıtma cihazlarımız estetik tasarım ve kompakt ölçüleri ile tezgah altınızda minimum yer kaplar.

Filtre değişim zamanını nasıl takip edeceğim?

Sağlıklı su içmenizi sağlamak amacı ile periyodik bakımlarınız çağrı merkezimiz tarafından bilgisayar programı vasıtasıyla takip edilir ve filtre değişimi için sizden randevu alınarak uzman ekiplerimiz tarafınıza yönlendirilir.

Filtrelerimi ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Su arıtma cihazlarında her filtrenin bulunduğunuz bölgedeki suyun kalitesine göre bir ömrü vardır. Değişim sıklığı kullanım yoğunluğunuza bağlı olarak uzayıp, kısalabilir. İlk 3 filtrenin 6 ayda bir, tatlandırıcı mineral filtrenin ise 12 ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir.

Evimden taşınmam halinde Pollywater Su Arıtma cihazım ne olacak?

Pollywater su arıtma cihazlarını evinizden taşınmanız durumunda bile yanınızda götürebilirsiniz.

Kaynamış Su Arınmış mıdır?

Hayır, kaynamış su yalnızca bakterileri yok eder. Nitrat gibi çoğu kirletici maddeler, kimyasal maddeler, sanayi atıkları kaynatılarak sudan ayrılamaz. Bazı durumlarda kaynatma işlemi suyu azalttığı için kirletici maddelerin konsantrasyonunu arttırabilir. Bu da sağlığımız için ciddi tehlikelerin yaşanmasına neden olur.

Yumuşak suyun faydaları nelerdir ?

Her türlü deterjan ve kimyasaldan tasarruf sağlar. Elektrik ve enerji tasarrufu sağlar. Su ile çalışan bütün makinelerin rezistanslarını koruyup ( Çamaşır makinesi , Bulaşık makinesi , Şofben gibi ) makinelerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Kirecin insan sağlığına vermiş olduğu zararları ortadan kaldırır.Tesisatı korur ,Çamaşırhanelerde grilik sorununu ortadan kaldırır, Buhar kazanları , boiler üniteleri , kuleler vb. ekipmanları koruyarak bu ünitelerde kullanılan kimyasallardan daha yüksek verim alınmasını sağlar.

Yumuşatma ünitelerinde rejenerasyon kontrolü nasıl yapılır?

Genelde iki tip kontrol mekanizması vardır.

Zaman Kontrollü: Zamansal periyod olarak haftanın istenilen gününde, istenilen saatinde herhangi bir müdahalede bulunmaksızın otomatik olarak rejenerasyon işlemini gerçekleştirir.

Debi Kontrollü: Geçen suyun miktarını, cihaz üzerinde bulunan bir sayaç vasıtası ile ölçümleyerek daha önceden programlanmış veya set edilmiş rejenerasyon miktarına geldiğinde otomatik olarak üniteyi rejenerasyona tabi tutar.

Ters Osmoz nedir(reverse osmosis system)?

Temiz suyu elde etmek için şebeke suyunda bulunması muhtemel kimyasal, fiziksel ve mikrobiyolojik kirlilik unsurlarını uzaklaştırabilen en güvenilir filtrasyon sistemidir.

cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry|wholesale jerseys